Začátek konce?

Začátek konce?

Docela těžký den. Oznámil jsem někomu, že chci po více než 20 letech omezit postupně spolupráci. Pro mě to mylo těžké rozhodování, stále jsem to už roky odkládal. Dlouho jsem už ale cítil, že to dále nejde. Na druhou stranu, jsou v tom důležité nepsané vztahy, které je pro mě hodně těžké ukončit. Snad právě proto, že na ně neexistuje žádná psaná dohoda, snad proto jsem se snažil je dodržovat co nejdéle. Někdy je ale nutné jít i do nepříjemných věcí, říct partnerovi, že dále to už nejde. A to i přesto, že je to pro obě strany moc nepříjemné téma.

Těch 20 let spolupráce to byly pro mě hlavní zdroje příjmů. Relativně stabilních. Dalo by se říct se zárukou na pravidelnost. Spousta lidí by s tím byla spokojená. Já ale ne. Baví mě více jít svou cestou, tam jsem tu možnost neměl. Proto hledám nové cesty.

Dá se říct, že budu ve svém podnikání znovu na začátku. Na začátku, ale se spoustou zkušeností. Navíc, se spoustou už rozpracovaných věcí, na které nemám čas je dokončit a rozjet je. Až dosud nebyla potřeba to akutně řešit, dělat na tom nějak intenzívněji. Bral jsem to stále jako přípravné období, kdy sbírám nové zkušenosti.

Myslím si, dokázal jsem ve svém životě už dost věcí udělat. Například i v podnikání, byl jsem už kdysi dost nahoře, znám ale i naopak, když se vůbec nedaří a mám velké dluhy. Snad i proto, chtěl bych to znovu pořádně rozjet, dostat se znovu nahoru.

V současné době jsem na internetu aktivní zejména v oblasti Affiliate. Vydělávám na tom někdy pěkné peníze, pokud by se to bralo jako vedlejší příjem. Rozhodně to ale není možné brát jako hlavní zdroj obživy. Hlavní ale je, že mám díky tomu dost zkušeností s marketingem na internetu. Znám také aplikace, které je k tomu vhodné používat. Jsem také v kontaktu s lidmi, kteří jsou na internetu dost úspěšní. A taky, dost takových lidí zná mně.

Vypadá to, že je vhodný čas na ro, rozjet ve svém životě novou etapu. Spálit mosty a jít novou cestou. Nechci do toho jít ale bezhlavě. Nekončím okamžitě, rozhodně budu mít dost času převést vše do nových možností. Blíží se začátek nové éry mého podnikání.

Je čas začít podnikat zase jinak, je čas rozjet něco nového.

Cítím se jako člověk, který má skončit v nějakém, zaměstnání a najít si něco nového. Moc se na to těším, být někde na začátku. Hledat nové možnosti a příležitosti.

K výše uvedenému, já sám jsem si start této nové éry svého podnikání podmínil právě tímto krokem, ukončit tu dlouholetou spolupráci. Věděl jsem, že pokud ho neudělám, nic z mých dalších plánů nemá cenu. Pro mě to byl moc důležitý krok. Právě tento krok jsem si přitom dal za podmínku zahájení Výzvy 100 dní. Všechny zápisky k výzvě mám stále jen ve svém počítači. Jejich zveřejnění jsem si podmínil právě tímto krokem. Stejně jako spuštění celé akce Výzvy 100 dní. Pokud bych to neudělal, nemělo by to žádný význam.

Zdroje inspirace, zajímavé odkazy

Je možné se uživit InfoMarketingem?

Měl jsem dnes doma špatné připojení k internetu. Věděl jsem proto jen, že na Facebooku vznikla zajímavá debata, jestli je možné se uživit InfoMarketingem. Podle mě ano, ale jen při splnění několika podmínek. Můj názor, podrobněji až někdy později. Ta debata mě hodně zaujala. Vlastně, ne jen mě. Měla plno zajímavých a podnětných názorů.

Pro mě ta debata ukázala, že je zřejmě dost lidí, kteří mají snahu něco rozjet, nedokáží se ale překonat přes nějaký počáteční kritický bod. Důvodů může být hodně. Nejdůležitější je podle mě ale ten, že málokdo to vydrží dělat delší dobu, i když nepřichází výsledky. Po nějaké době ve svém snažení poleví a nakonec se na to vykašle s tím, že to nefunguje. Čím dál více si proto uvědomuji, jak je důležitá má Výzva 100 dní. Myslím si, pokud by ti lidé vydrželi trvale vyvíjet aktivní činnost s cílem rozjezdu podnikání na webu, měli by rozhodně mnohem větší snahu uspět.

Napsat komentář