Den 006/100 – Co je to motivace? Sny, nebo akce? (výzva 2017)

Den 006/100 – Co je to motivace? Sny, nebo akce? (výzva 2017)

Určitě jste se s tím už setkali. Facebook a Instagram bývají často zaplaveny různými motivačními citáty. Skoro to až vypadá, že stačí jen snít, být neustále pozitivní a vše se zdaří. Jaká je ale skutečnost? Potkali jste se už někdy s člověkem, kterému by to stačilo k bohatství? Který by jen svou pozitivní energií zbohatnul?

Dnes je sobota, dovolím si proto i já trochu odpočinkové téma. Co myslíte, dá se vydělat na webu 30 tisíc korun za měsíc, co mám uvedeno v titulu webu? Věřím tomu, že pro dost lidí to může být jen vzdálená představa. Jsou ale i další, pro které je to podprůměrné číslo. Co se s tím dá dělat? To vám teď neporadím. Možná, až dokončím těch 100 dní, můžu mít řešení, možná pak dám ostatním použitelné řešení.

Přiznám se, docela by mě zajímalo, jak se dá vydělat 100 tisíc korun za tři dny. Já osobně bych šel nejspíše přepadnout banku, nic rozumnějšího mě aktuálně v první moment nenapadá. Navíc, docela mě štve, že v tom textu, na který se na Facebooku odkazuje, není nijak naznačeno možné řešení, kde vydělat těch 100 tisíc korun. Místo toho je tam text, který láká vstoupit (samozřejmě za peníze) do nějakého vzdělávání, které vás to snad může naučit. Přitom ale, rovnou se tam píše, že jen jeden z desíti lidí má šanci si ty peníze vydělat. Napadá mě proto, kdo na tom v takovém případě vydělá??? Odpověď znáte nejspíše už sami, … 🙂

Není to jediný případ motivačních citátů, na které jsem v poslední době narazil. Docela zajímavá debata byla v jedné Facebook skupině, která se toho týkala. Můj názor je, hodně lidí si rádo čte motivační citáty, sdílí je, neudělají ale nic pro to, aby se posunuli od té motivace ke skutečnosti. Neudělají žádnou akci, která by je k tomu posunula. Zůstávají jen v těch svých snech, bez další akce. Jak tvrdí Ivo Toman, motivace je jako smrad. Brzy vyprchá, rozplyne se, jako ten smrad.

Nejhorší je, že na takové motivační citáty je napojeno plno vychcánků, kteří se snaží na takovém pozitivním myšlení labilních lidí vydělat peníze. Vychválí své řešení s tím, že je vhodné pro každého, že každý má možnost zbohatnout. Praxe je taková, vydělá na tom pokaždé jen ten prodejce. Většina z těch, co si něco takového koupí není totiž schopna přejít od těch snů k jejich praktické realizaci.

Podívejte se na video z dnešního dne

Zdroje inspirace, zajímavé odkazy

Dnes je to hlavně o motivaci a výzvě jít do akce. K čemu vy sami máte motivaci, čeho byste chtěli v blízké době dosáhnout? Stanovili jste si své síle, za kterými jdete? Pokud mě chcete napodobit, dát si vlastní výzvu k akci, sepsal jsem základní pravidla, jak v plnění výzvy postupovat. Podrobnosti viz ZDE.

A jakou výzvu plnit? Určitě si něco najdete. Častou motivací je na začátku ledna například zhubnout pár kilo. Nebylo by zrovna toto dostatečnou motivací i pro vás? Máte možnost, dokonce splnit si i svou osobní výzvu trvající 21 dní. Přiznám se, právě tato výzva 21 dní Tomáše jehličky byla má motivace, spustit svou výzvu dlouhou 100 dní. Bude inspirovat i vás?

Do výzvy 21 dní s cílem zhubnout můžete vstoupit ZDE (KLIKNĚTE)

Podrobné informace o výzvě 21 dní najdete na mém webu KupInfo.cz (KLIKNĚTE)

Podobná výzva založená na úpravě jídelníčku je Jídelníčková výzva, informace na mém webu KupInfo.cz (KLIKNĚTE)

Napsat komentář