Den 009/100 – První nabídka na spolupráci (výzva 2017)

Den 009/100 – První nabídka na spolupráci (výzva 2017)

Mám sice dost práce s vlastními weby, díky Výzvě 100 dní se mi už ale ozval někdo a nabídnul mi spolupráci. Známe se už dlouho, absolvovali jsme spolu rekvalifikační kurz na fotografa. Ale až právě díky této výzvě se mi ozval a možná začíná vznikat něco nového.

Potvrzuje to, že je dobré být na internetu vidět, psát co děláte, čím můžete být pro ostatní užiteční. Nikdy nevíte, komu se bude hodit to, co umíte. Každý umí něco jiného, když se to spojí, může z toho vzniknout společné dílo.

Co se mé výzvy týká, není moc času dělat na tom dlouhodobě. Ale každý kousek se počítá. Dumám nad tím, co a jak zveřejňovat, aby mě to moc nezdržovalo. Aby to přesto bylo pro ostatní dostatečně zajímavé. Popisovat ale každý krok nejde. Některé kroky trvají třeba i několik dnů.

Na čem jsem dnes dělal

Předělal jsem úvodní stránku tohoto webu. Dal jsem tam texty, které celou moji výzvu popisují. Odpovídají také na otázky PROČ jsem do toho šel. Je dobře, že Mioweb toto zvládá jednoduše. Nejtěžší bylo vymyslet úvodní odstavec, který by dostatečně zaujal. Doufám, že se mi to povedlo.

Večer jsem si doma ještě pohrál se vzhledem blogu. Ten má v Miowebu jen malé možnosti. Naštěstí, před nedávnem aktualizovaná verze umožňuje více možností v nastavení blogu. Přesto mi to stále nevyhovovalo. Začal jsem se v tom trochu vrtat a částečně změnou nastavení, dále taky změnou CSS stylů jsem vzhled výpisu texty předělal do mě více vyhovující podoby. Viz následující obrázky, původní vzhled:

Nový vzhled výpisu textů v Blogu po úpravách:

Stejně jsem potom do toho ještě šáhnul a trochu to předělal. Teď už jsem docela spokojený:

Na co se zaměřit zítra

 • Zřídit na Facebooku skupinu věnující se výzvě 100 dní

2 komentáře u „Den 009/100 – První nabídka na spolupráci (výzva 2017)“

 1. Petře, tak to jste mě zklamal. Ne webem. Ale informací, že Mioweb není tak variabilní co se týče vzhledu. Já osobně na svých webech používám šablony WordPressu, pokaždé jinou, ale přemýšlela jsem, že by nebylo od věci si začít hrát s MW. Drag and drop se zdá být fajn. A jinak k té sledovanosti – myslím, že je brzy a že jste nepoužil mnoho kanálů. Nemáte tolik fanoušků a skupina Placen za svou existenci je asi málo. Indexace možná už proběhla, ale obsah ještě není tak unikátní, aby přilákal čtenáře ze SERPu. Nicméně videa mi chybět nebudou, většinou jste do nich dával podobné info jako do textu. A ta práce s tím musela být strašná – natočit, nastříhat, uploadovat a kdoví co ještě. Hlavně prosím nepřestaňte blogovat, to by mi fakt chybělo.

  Odpovědět
  • Díky moc za podporu. Mioweb je výborný hlavně na obsahové stránky. Tam se dá nastavit vzhledově vynikající web. Tam nemám žádnou výhrady. Jenže Blog, tam už je to trochu horší. Je to dalo by se říct jen jedna šablona s možností nastavení několika variant vzhledu. Nejde tam dát jiná šablona z WordPressu! Musím ale uznat, tahle poslední verze Miowebu to hodně zlepšila. Vadí mi vlastně jen to, že vzhled Blogu je téměř totožný jako na dalších webech na Miowebu. Proto se v tom tak občas vrtám a snažím se vzhled alespoň trochu předělat.

   ANO, zatím jsem tento web skoro nikde nepropagoval. Pořád je tu pár věcí, které bych chtěl napřed raději ještě trochu zlepšit. Tak až potom se budu více starat, aby byl web více vidět.

   Odpovědět

Napsat komentář