Jak dopadla moje výzva 2017?

Jak dopadla moje výzva 2017?

Někdy je těžké přiznat si chybu. Uznat, že jsem něco nedokázal. Že jsem to vzdal před koncem. Ale až přiznáním porážky je možné posunout se dál. ANO, výzvu 100 dní jsem v roce 2017 nedokončil. Vzdal jsem to už po dvou týdnech. Poznal jsem, že jsem udělal někde chybu. Bylo by zbytečné pokračovat dál v podobě, jak jsem to rozjel, jak jsem si stanovil cíle. Poznal jsem, že nejsem schopen dotáhnout to do konce.


Znám to už z různých náročných ultra závodů, které občas absolvuji. Cesta do cíle takových závodů bývá často velmi těžká. Ne vždy se podaří závod dokončit, občas je nutné to vzdát ještě před cílem. Už dlouhé roky startuji na závodě dlouhém 1000 mil, který vede přes celé česko – slovensko. Poznal jsem tam, že někdy je nutné vzdát to ještě před cílem. Abych se poučil z chyb a mohl být příště lepší.

Letos jsem chtěl doběhnout a dojít do cíle (1200 kilometrů) za dva týdny. Já sám vím, je to šílený, téměř nemožný termín. Mám ale rád takové náročné výzvy, kdy není do poslední chvíle jisté, jestli se to povede. Letos se mi to nepovedlo. Skončil jsem v polovině závodu na metě 600 kilometrů pěšky a během za 7 dní a 14 minut. Dával jsem každý den dva maratony (82 km) v náročném terénu, kdy jsem si musel táhnout vše potřebné sebou v batohu na zádech, kdy jsem spal tam, kam jsem zrovna došel. Výsledkem byly totálně zničený kolena, kdy nemělo cenu pokračovat dál. Nejvíce mě štvalo těch 14 minut navíc. Přesto je mi jasné, příští rok se tam nejspíše znovu vrátím, zkusit dosáhnout svého cíle zvládnout to celé za dva týdny.

Video 1000 mil

Můžete se podívat, jak se mi dařilo na závodě 1000 mil.

video na YouTube.com

(Pro přehrání klikněte ZDE)

video na Seznam.cz

(Pro přehrání klikněte ZDE)

Zpět ale k výzvě 100 dní. Proč jsem výzvu v roce 2017 nedokončil? Důvodů bylo několik. Ty hlavní důvody mé porážky byly dva. Šel jsem do výzvy 100 dní naprosto živelně, bez jakékoliv přípravy a plánu, co a jak budu kdy dělat. Stanovil jsem si jen cíl, který byl vzhledem k mým možnostem naprosto nereálný. Bylo toho určitě více, co jsem udělal už na začátku špatně.

Chtěl jsem to udělat zde na webu pro čtenáře zajímavé. Chtěl jsem den za dnem komentovat, jak se mi daří výzvu plnit, co pro plnění výzvy dělám. Chtěl jsem z toho udělat reality show. Brzy se ukázalo, že to nejde vše stihnout. Skončil jsem po dvou týdnech. Byla to pro mě reality show s trpkým koncem. Nedokázal jsem přitom tehdy svou porážku veřejně přiznat. Dodnes nemám odvahu podívat se, co jsem tu v průběhu výzvy psal. Nenašel jsem ani odvahu podívat se na videa, která jsem tehdy o plnění výzvy natočil. Chtěl jsem to vše z webu před novou výzvou zrušit. Nakonec to tam ale nechám jako memento. Pro srovnání s další výzvou.

Navíc, krátce po nedokončení mé výzvy jsem se naboural na koloběžce a polámal si klíční kost. Výsledkem bylo sedm titanových šroubů, kterými mě museli trochu opravit. Poznal jsem, že ovládat počítač klávesnicí a myší jen levou rukou je mnohem těžší. Já si tehdy uvědomil, že jsou v životě i jiné hodnoty. Najednou mě výzva přestala zajímat. Přednější bylo pro mě dát se znovu do pořádku.

Výzva 100 dní

Nemám rád nedokončené výzvy. Nejen ve sportu, ale i v podnikání. Bylo jasné, že mi to svědomí nedá uznat totální porážku. Bylo jasné, že se k výzvě budu muset jednou znovu vrátit. Poučit se z chyb, nedovolit jejich opakování. Najít nové možnosti a definovat reálný konečný cíl. Možná mi to trvalo dlouho. Tentokrát jdu do toho po více než roku s novou vizí. Najít a ověřit vhodnou cestu i pro ostatní, kteří by se chtěli na podobnou cestu k rozjezdu online podnikání vydat.

Jaký je váš názor, co si o tom myslíte?

Je to moc velká ostuda, že jsem výzvu 100 dní minulý rok nedokončil? Myslíte si, že má výzva nějaký smysl? Měli byste také zájem podobnou výzvu 100 dní absolvovat? Budu rád, pokud napíšete svůj názor do komentářů.

Napsat komentář