Plán pro týden 01: Poznejte své zájmy a znalosti

Plán pro týden 01: Poznejte své zájmy a znalosti

V čem je možné podnikat na internetu? Rozhodně by to měla být oblast, která vás baví, které rozumíte. A hlavně, měla by to být oblast, kde se dají vydělat peníze. Pouze splněním těchto tří základních podmínek máte možnost v podnikání uspět. Hodně lidí chodí do práce, která je nebaví. Přitom mají velké znalosti v jiném oboru, které považují jen za své hobby. Co myslíte, bylo by možné začít podnikat v tom, co vás baví?

Plán výzvy 100 dní

Na začátku výzvy 100 dní je nutné zvolit si oblast, ve které chcete na internetu podnikat. Nemusí to být přitom stejná oblast, kterou máte například jako své zaměstnání. Určitě máte i další znalosti, které by bylo možné vhodně využít. Často jsou to znalosti, které jste získali například díky svým osobním zájmům.

Pokud začnete podnikat v oblasti, která vás opravdu baví, najdete v tom rozhodně větší uspokojení, než když budete dělat činnost proklínanou v dosavadním zaměstnání. Navíc, ke svým koníčkům máte rozhodně lepší vztah. Určitě máte také kolem sebe dost lidí, kteří vám v tom fandí. Právě oni mohou být vaši první zákazníci. Oni budou také ti, kteří vám dají první reference. Oni vám také upřímně řeknou, jestli to děláte správně.

Znalosti získané na základě osobních zájmů bývají často větší, než ty profesní. Jsou to znalosti, které běžně a rutinně používáte ve svém životě. Nemusí je mít ale každý, proto je můžete nabídnout dál, můžete začít v této oblasti podnikat. Je nutné ale dávat pozor na to, aby se jednalo opravdu o kompletní znalost problematiky. Přečtení jedné knihy z vás odborníka určitě neudělá. Tvrdí se, že opravdovým odborníkem se člověk stává až po 10 tisících hodinách, po kterých se uvedené problematice plně věnuje.

Nejdůležitější na výběru oblasti, ve které chcete podnikat je posouzení, zda existují lidé, kteří budou ochotni vám za to dostatečně zaplatit. Podle mě, těžko můžete například vydělat na návodu, jak se zbavit dluhů. Zájemců o takový návod by určitě bylo hodně, ti lidé ale na to zřejmě nebudou mít peníze.

Jak je vidět, správná oblast pro vaše podnikání na internetu je průnik tří oblastí. Na začátku vlastní výzvy 100 dní si proto projděte důkladně, co vás zajímá, v čem máte dostatečné znalosti a co lidé hledají a jsou ochotni za to zaplatit.

Je také vhodné zvolit si oblast, ve které můžete vytvořit a prodávat digitální produkt. Ten můžete prodávat opakovaně v libovolném množství. Navíc je snadné dodat ho přímo po internetu, není nutné zasílat žádný fyzický produkt.

Odpovězte si:

  • Co mě opravdu baví a chtěl bych za to dostávat zaplaceno? Co bych mohl dělat bez donucení třeba i o víkendu bez ohledu na nějakou pracovní dobu?
  • Jaké jsou mé znalosti, které bych mohl ve svém podnikání použít? Na co se mě lidé ptají a já jim dokážu poradit?
  • Za co z toho, co znám a umím, by mi byli lidé ochotni zaplatit? Co z toho může vyřešit jejich problém?
  • Co by mohlo v dané oblasti narušit předpokládaný úspěch?

Jaký je váš názor, co si o tom myslíte?

Myslíte si, že má výzva nějaký smysl? Co byste v plánu pro tento týden doplnili? Měli byste také zájem podobnou výzvu 100 dní absolvovat? Budu rád, pokud napíšete svůj názor do komentářů.

Napsat komentář