Den 007/100: Co mám vlastně dělat, do čeho se pustit?

Den 007/100: Co mám vlastně dělat, do čeho se pustit?

Začátek, to je vlastně prázdný papír s otázkou, co vlastně dělat? Každý to bude mít jinak, každý má jiné možnosti. Hlavně ale, každý zná něco jiného. A právě u toho je nutné s výzvou 100 dní začít. Co znám a co mě baví, aby se vyplatilo to převést do zajímavého projektu? Aby bylo možné z toho vytvořit produkt, o který by měli lidé zájem, který by se prodával .

Aktuálně, živí mě programování ekonomického systému pro jednu společnost, kde jsem spolumajitel firmy. Z různých důvodů, které zde nemíním popisovat, bych raději vše změnil. Přece jenom, po několika letech je vhodné udělat změnu. Rád bych proto pojal výzvu tak, aby na jejím konci byl projekt, který začne vydělávat peníze. Rozhodně by to nemělo být už programování.

V čem podnikat, aby to využilo mé zájmy a znalosti? Když se nad tím zamyslím, zájmů mám dost. První a nejdůležitější otázka proto byla, na čem z toho se dají vydělat peníze? Pokud totiž vycházím z toho, že výsledkem výzvy 100 dní má být projekt, který mě má dále živit, je nutné se takto na to dívat.

Často mě zaujme nějaká věc, snadno v tom vidím příležitost pro podnikání. Dokonce to ani nemusí být z mého oboru, kterému bych dokonale rozuměl. Znamenalo by to proto velmi dlouhou dobu, než bych byl schopen dotáhnout ten nápad do konečné podoby. Je mi jasné, musí to být něco, co je možné realizovat v období několika týdnů.

Nemusím přemýšlet dlouho. Je jasné, musí se to týkat internetu. Využívám internet už od roku 1996, sleduji přitom, jak je možné internet využít v podnikání. Navíc, jako programátor ekonomických systémů znám administrativu podnikatele. Výsledkem proto je, že mým směrem kam jít dál by mělo být podnikání na internetu.

Vidím stále hodně podnikatelů, kteří podnikají nějak postaru. Nedokáží si představit, jak by mohli ve svém podnikání internet použít. Podle mě, hlavně proto, že jim to ještě nikdo neukázal. Neznají postupy, jak převést své podnikání na internet. Myslím si, že je to dosti zajímavá oblast, která by mě bavila.

Dá se na tom vydělat dost peněz? Rozhodně ano. Možností je tam spousta. Stačí si najít nějakou dobrou cestu a zaměření. A samozřejmě, najít taky zákazníky. Výhodou je možnost nabídnout řadu produktů. Není to jednorázová služba. A ceny je možné stanovit docela zajímavě.

Na co si budu muset dát bacha? Největší problém vidím v tom, že pojem online podnikání získal u nás během několika posledních let docela špatnou pověst. Bylo tu dost zlatokopů, kteří začali nabízet různé online kurzy slibující často nereálné výsledky. Přitom, uspět dokázal jen někdo. Lidé jsou proto ostražití a vidí v nových možnostech a postupech spíše podvod.

Další problém současného online podnikání vidím ve snaze doslova zblbnout lidi, vnutit jim dokonalými prodejními nabídkami své produkty. Vše založeno na dokonalé psychologii prodeje. Přiznám se, takové praktiky se mi často nelíbí. Vidím proto v tomto jako jednu z možností, jak se odlišit, jak si díky tomu najít nové zákazníky.

Pamatuji si, jak jsem začínal podnikat někdy v roce 1990. Pracoval jsem jako programátor pro malé výrobní družstvo. Už tehdy jsem také programoval ekonomické agendy podnikatelů. Viděl jsem v té době velké šance, začít v této oblasti podnikat. Měli jsme tu najednou plno podnikatelů, ti potřebovali vést na počítači účetnictví. Jenže, žádné takové účetnictví tu nebylo. Tak jsem šel do toho, že ho vytvořím a dál lidem za rozumnou cenu. Myslím si, že tehdy se mi to docela povedlo. Teď znovu vidím šanci, dát podnikatelům to, co potřebují.

Jaký je váš názor, co si o tom myslíte?

Jak vy byste postupovali vy při výběru oblasti pro své podnikání? Co přitom vidíte jako výhodu a nevýhodu? Budu rád, pokud napíšete svůj názor do komentářů.

Napsat komentář