Plán pro týden 04: Registrace domény, vytvoření webu

Plán pro týden 04: Registrace domény, vytvoření webu

Doména, to je vaše adresa na webu. Je jedinečná a měla by charakterizovat vaši značku. Měla by dávat informace o vás, měla by nabízet vaše produkty. Je nutné vybudovat na vybrané doméně web, který dokáže vaše produkty prodávat. Nejlépe automatizovaně bez nutnosti vaší přítomnosti. Je také nutné pochopit základy psychologie prodeje. Je nutné tomu web přizpůsobit.

Plán výzvy 100 dní

Abyste mohli rozjet online podnikání na webu, je nutné mít vlastní web. Tam umístíte svou prezentaci. Na webu také vybudujete postupně svůj prodejní automat. Zveřejňováním textů na webu ukážete, že rozumíte problematice, kterou chcete nabízet.

Pro vlastní web si musíte zřídit svou doménu, což je adresa webu. Dále musíte mít také webhosting, a databázi což je služba, která vám dovolí umístit na vaší doméně obsah, který chcete publikovat. Ten budete mít možnost měnit v redakčním systému WordPress.

Najít dnes volný název domény je čím dále složitější. Při troše fantazie to ale jde a je to snadné. Doménu je možné objednat minimálně na jeden rok a stojí to od 150 korun. Nejlevněji je možné objednat doménu u společnosti Wedos.

K doméně je nutné také objednat a zřídit webhosting. Je to prostor, kam nahrajete svou prezentaci na internetu. Cenově nejvýhodněji je možné zřídit webhosting opět u společnosti Wedos, což vás vyjde zhruba na 360 korun za rok. Pozor na to, někteří lidé na webhosting u Wedosu nadávají a tvrdí, že je nespolehlivý. Na začátek a za tu cenu je to ale podle mě rozhodně dobrá volba. Až se se vším seznámíte a naučíte se, můžete přesunout web na dražší a spolehlivější řešení. Já mám například skoro všechny své webu u společnosti Český hosting.

Nejdůležitější částí webu je redakční systém, pomocí kterého budete mít možnost zveřejňovat na svém webu text a další grafický obsah. Stanete se tak opravdu vydavateli svého vlastního zpravodajství na internetu. Za to už nebudete muset nic platit, základní varianta redakčního systému WordPress je zdarma a je možné ji stáhnout z internetu.

WordPress je nutné na webu (doméně) nainstalovat. K tomu slouží přímo instalační programy, které jsou často v rámci služby webhostingu. Web je potom nutné také nastavit a zadat jeho vzhled (šablonu) a funkčnost (pluginy). Toto může být již v některých případech zase placená služba. Rozhodně je ale možné získat vše zdarma, jen nebudete mít tolik komfortu, jako v placené variantě.

Tvorba webu je dalo by se říct nikdy nekončící proces. Nejen s nastavováním vzhledu a funkčnosti webu, ale zejména plnit jej zajímavým obsahem. Možná vám to bude na začátku nějakou dobu trvat, než se to vše naučíte. Pokud se ale chcete věnovat podnikání na internetu, je vhodné si web zřídit co nejdříve, i kdybyste zatím ještě neměli připravenou svou prezentaci. Vše se můžete postupně učit a přidávat po částech.

Upozornění:

Není možné zde popsat vše, co se týká domény, webhostingu a redakčního systému WordPress. Existuje na to spousta návodů, tutotiálů a knih. Pokud to nezvládnete sami, může to za vás udělat někdo jako placenou službu.

Odpovězte si:

 • Jaký název domény zvolit pro svůj produkt? Bude to mé jméno, nebo název popisující produkt?
 • Kde umístit svůj web (webhosting)?

Úkoly pro tento týden:

 • Zaregistrujte si svou doménu, pokud ji ještě nemáte
 • Objednejte si webhosting
 • Nainstalujte na web redakční systém WordPress
 • Nastavte web a jeho zabezpečení
 • Nastavte vzhled webu

Jaký je váš názor, co si o tom myslíte?

Myslíte si, že má výzva nějaký smysl? Co byste v plánu pro tento týden doplnili? Měli byste také zájem podobnou výzvu 100 dní absolvovat? Budu rád, pokud napíšete svůj názor do komentářů.

1 komentář u „Plán pro týden 04: Registrace domény, vytvoření webu“

 1. Zdravím,

  výzva se mi líbí! Pro tento týden bych doplnila:
  – doménu zaregistrovat ve více variantách (s pomlčkou/bez pomlčky, v .cz/v .eu), ať předejdeme tomu, že pak (nová) konkurence bude parazitovat na našem názvu
  – namyslet a následně si načrtnout strukturu webu (menu, kategorie)

  Výzvu bych chtěla absolvovat 🙂

  Odpovědět

Napsat komentář