Plán týden 06: Naplnění webu texty a grafikou

Plán týden 06: Naplnění webu texty a grafikou

Web bez textů, které by zaujaly je jako kniha s prázdnými stránkami. Texty na webu jsou to nejdůležitější. Musí čtenáře zaujmout natolik, aby ho přesvědčily k nákupu. Právě díky textům máte šanci, že vás lidé najdou ve vyhledávačích. Samotné texty ale nestačí. Je nutné je doplnit vhodně grafikou a celkovou úpravou webu. Velký význam také hrají videa, protože díky nim dokážete ukázat svou osobnost a zaujetí pro to, co děláte.

Plán výzvy 100 dní

V minulém týdnu výzvy 100 dní jste se seznámili s tím, co vše je nutné mít na webu, který má prodávat vaše produkty. Určitě jste se už také seznámili s tím, jak to má vaše konkurence a máte některé základní texty připravené. Je na čase je dát na web.

Při psaní textů je vhodné dodržovat některé zásady SEO. V každém textu si zvolte nějaké klíčové slovo, které byste hledali na internetu (Google, Seznam). Takové slovo dejte do nadpisu a do odkazu na text. Uveďte ho v textu několikrát, nejlépe nějak výrazně. Už jen toto, když to budete důsledně dodržovat, vám může přivést na web z vyhledávačů nějaké návštěvníky.

Dbejte na správný pravopis. Hrubky v textu, kde se snažíte něco prodávat, jsou velká ostuda. Pokud víte, že s tím máte často problémy, dejte proto raději texty někomu zkontrolovat. Dobře může také posloužit Word, který dokáže najít chybně napsaný text. Zkontroluje také čárky ve větách a ukáže správné rozdělení vět do souvětí.

Pokud neumíte psát prodejní texty, najměte si někoho, kdo to udělá za vás. Texty by měly návštěvníka nenásilně vést k tomu, aby zadal na webu svou objednávku. Málokterý web toto dnes umí.

Texty zapsané na web je dobré doplnit vhodnou grafikou. Takže fotografie, nebo různé ilustrace. Nejlepší je použít vlastní fotografie. Pozor na to, aby měly vzhledem k webu správnou vypovídající hodnotu. Použít je také možné ilustrace z různých zdarma dostupných fotobank.

Dalším obsahem, který pozvedne kvalitu webu, jsou videa. Samozřejmě, znovu nejraději přímo vaše videa. Je ale možné taky v některých případech použít videa z Youtube, která se problematiky vašeho webu týkají. Pozor přitom na dodržování licenčních práv.

Úkoly pro tento týden:

Zdánlivě jednoduchý úkol pro tento týden. Naplňte web obsahem tak, aby vás web dokonale prezentoval, aby prodával. Je nutné upozornit, že toto je dlouhodobý úkol. Rozhodně to nestihnete za týden. Snažte se proto každý týden dát na web nějaký text, předchozí texty případně upravte a doplňte.

Jaký je váš názor, co si o tom myslíte?

Myslíte si, že má výzva nějaký smysl? Co byste v plánu pro tento týden doplnili? Měli byste také zájem podobnou výzvu 100 dní absolvovat? Budu rád, pokud napíšete svůj názor do komentářů.

Napsat komentář