Den 021/100: Jak prodat návod na prodejní web?

Den 021/100: Jak prodat návod na prodejní web?

Jak prodat návod na vytvoření prodejního webu? Jak takový návod zabalit, aby o něj byl zájem? Co by měl takový návod vše obsahovat? Možností je více. Já musím vybrat variantu, která je snadno realizovatelná v krátké době. A taky variantu, kterou bude možné zákazníkům snadno dodat.

Je jasné, bude to muset být digitální produkt. Jakou formu ale zvolit? Rozhodně nejrychleji by bylo možné vytvořit Ebook, do kterého bych vše napsal. Přiznám se ale, nějak se mi nechce používat pro to označení Ebook. Občas vidím, děsné pokusy, které se někteří lidé snaží prodávat za velké peníze jako Ebook. Navíc, plno dalších lidí vůbec neví, co je to Ebook.

Další varianta je natočit nějaká videa. No, tak to jsem už taky viděl otřesné případy, jak se to někomu nepovedlo. Natočit a sestříhat video zabere hodně času. Navíc, stejně jako Ebooky mají i některé online kurzy špatnou pověst. Dá se s tím něco dělat? Je vůbec možné začít prodávat Ebook, nebo online kurz?

Hledám možnost, jak svůj návod na prodejní web zabalit, abych se vyhnul výše uvedeným problémům. Možností a variant je více. Snažím se najít nějakou novou cestu a tím se odlišit. Abych nezapadl do konstatování, že jsem další v řadě, co to tak dělají. Napadají mě přitom různé varianty, co a jak udělat jinak.

Dal jsem si na to dost času, najít konkrétní produkt. Myšlenek je spousta, je proto vhodné se v těch myšlenkách orientovat. Jsem už trochu starší člověk (59 roků) Zvykl jsem si, že je dobré si své myšlenky co nejdříve zaznamenat, než je zapomenu. Pomáhá mi navíc, dát své myšlenky do vizuální podoby. Stačí několik papírků, které je možné na desce přesouvat podle toho, kdy nastane jejich čas k realizaci.

Výzva 100 dní

Možnost prodávat návod na prodejní web má výhodu v tom, že to ve skutečnosti nemusí být jen jeden produkt. Začínám v tom vidět celou řadu provázaných digitálních produktů, které na sebe na sebe navazují. Nejen svým tématem, ale i cenou. Nebudu sem psát, co vše mě napadá. Je nutné ještě vyřešit plno detailů. A hlavně, převést to do praxe. Mám na to ještě 11 týdnů mé výzvy 100 dní.

Jaký je váš názor, co si o tom myslíte?

Jaký produkt podle vás zaujme? Koupili jste si už nějaký Ebook, nebo online kurz? Splnil vaše očekávání? Co by měl takový produkt splňovat, aby byl úspěšný? Budu rád, pokud napíšete svůj názor do komentářů.

Napsat komentář