Den 028/100: Další nový web? To už raději ne!

Nejdůležitější v plnění výzvy 100 dní je podle mě mít vlastní web. Ten se v průběhu výzvy postupně dotvoří do prodejního webu, na kterém bude možné prodávat produkty. Obávám se současně, že pro někoho to bude v plnění výzvy 100 dnů nejtěžší úkol. Věřím tomu, že kdo o tom nic neví, že s tím může mít velké problémy.

Mám už několik webů, stačí mi jen některý z nich dopracovat. Svou první doménu jsem si pořídil v roce 1996. Platil jsem za ni tehdy, včetně několikaminutového připojení na internet tři tisíce korun měsíčně. Přesto jsem tušil, že je to cesta, kterou je nutné se vydat.

Postupně jsem měl několik dalších různých webů. Naštěstí, cena za doménu klesla, webhosting je už taky za rozumnou cenu. Poznal jsem už za ty roky několik společností, které služby spojené s webem poskytují. Dost lidí nadává na Wedos, za několik let s nimi neměl nějaké neřešitelné závažné problémy. Navíc, ti co nejvíce nadávají, mají stejně weby, které mají význam snad jen pro ně. Když tak nadávají, tak proč si nezaplatí více peněz, proč nejdou jinam?

Na webu je nejdůležitější doména. Je škoda, že je plno doménových spekulantů, kteří mají registrováno plno domén, na kterých nic není. Počítají s tím, že se jim podaří je výhodně prodat. Rozhodně se stále ještě dá najít rozumný název volné domény. Občas, když dumám nad novým projektem, docela se divím, že je nějaký zajímavý název stále ještě volný.

Za ty roky, co dělám s WordPressem, jsem si na něj už docela zvyknul. Znám důležité pluginy, které je vhodné na webu použít. A pokud neznám, tak si vyhovující najdu. Podle mě, tvorba webu je perfektní stavebnice. Jen je nutné vědět, co a jak pospojovat dokupy.

Jaký je váš názor, co si o tom myslíte?

Pokud máte vlastní web, jak dlouho vám to trvalo naučit se jej spravovat? Myslíte si, že je těžké se to naučit? Nebo je snad lepší nechat to odborníkům? Budu rád, pokud napíšete svůj názor do komentářů.

Napsat komentář