Den 035/100: Opravdu je MioWeb takový zázrak?

Den 035/100: Opravdu je MioWeb takový zázrak?

Na webu je důležité, mít možnost sestavit si snadno a rychle vzhled webu. Na to se používají různé šablony, které to umí. U nás je na to používá často MioWeb. Jeho výhodou je, že je plně český, že i podpora s vámi také komunikuje česky. Vídám ho na různých webech čím dál více. Mioweb se dá totiž dost snadno poznat, ty weby jsou často velmi podobné. Taky MioWeb používám. Na běžný web, kde je hlavní funkcí blog ale používám raději běžnou WordPress šablonu.

Tento web používal v mé předchozí a nedokončené výzvě také šablonu MiWeb. Ta má spoustu možností, jak nastavit jednoduše vzhled webu. Prý i ten, kdo umí psát texty ve Wordu, dokáže si nastavit sám v MioWebu vzhled svého webu. Věřím tomu, hodně takových webů často po internetu vídám. Přiznám se ale, mě pro mé použití MioWeb až tak nevyhovuje. Přesněji, nevyhovuje mi pro vedení běžného blogu. Na vedení prodejního webu s členskou sekcí je podle mě naopak výborný.

Výzva 100 dní

Otázka výběru správného nástroje pro tvorbu webu mě hodně zajímá. Jaký nástroj na prodejní web použít? Každému vyhovuje něco jiného. Každý má jiné znalosti. Znám MioWeb už od jeho počátků, měl jsem ho dokonce k dispozici už před jeho oficiálním spuštěním. Byl jasem jeden z prvních, kdo ho testoval. Mám dokonce licenci pro použití MioWebu na neomezeném počtu webů. Fascinují mě možnosti propojení na další aplikace, které dokáží vytvořit dokonalý prodejní web.

Škoda jen, že to dokonalé propojení je téměř jen na další aplikace, které vyvíjí stejná firma, které vyvíjí MioWeb. Už dlouho mě proto zajímá, jaké nástroje použít pro dokonalý prodejní web? Co a jak je možné spojit k sobě? Je mi jasné, každému může vyhovovat něco jiného, každý preferuje jiné možnosti. Hlavně ale, ne každý chce platit pravidelné měsíční poplatky za používání takových nástrojů. Proto i já hledám jiné varianty, než MioWeb, abych je mohl lidem ukázat, naučit je používat. I to jeden z mých cílů výzvy 100 dní.

Poskládat web v MioWebu je díky jeho možnostem opravdu snadné. Já sám jsem si ale těžko zvykal na následné rutinní použití takového webu. Jako programátor jsem zvyklý spíše na administrativní přístup. Ten je ale v MioWebu podle mě často těžkopádný. Proto jsem se rozhodl přejít na tomto webu na běžnou šablonu. MioWeb budu používat jen tam, kde bude na webu použita členská sekce.

Nejjednodušší varianta MioWebu stojí přes čtyři tisíce korun. Varianta s členskou sekcí dokonce přes sedm tisíc korun za jeden web. Pro toho, kdo začíná se mi to zdá docela dost. Je ale jasné, že například varianta s členskou sekcí si na sebe může vydělat. A dává navíc perfektní komfort. Existují rozhodně levnější varianty, museli byste ale zdlouhavě řešit různá propojení na další aplikace.

Kdo teprve s online podnikáním začíná, stačí mu rozhodně i běžná šablona. Je pravda, vzhled nebude až tak profesionální. Může ale řešit vše postupně. Až začne prodávat a vydělá si, je možné i vylepšit web. Nedejte si nakecat, že potřebujete ihned perfektní web.

Výzva 100 dní

Jakou náhradu použít místo MioWebu? Pokud máte na začátku málo peněz, stačí obyčejná šablona, do které můžete vložit kontaktní formulář. To je vše, co pro tvorbu webu potřebujete. A je možné to získat zdarma. Zdarma je také možné získat základní grafické návrháře stránek. Nemají tolik možností jako MioWeb, viděl jsem už ale plno webů, co i tak vydělávají peníze. Nejjednodušší varianta je zřejmě plugin SiteOrigin, komfortnější je Elementor. Ten je možné pořídit i v mnohem komfortnější variantě za peníze. Nevýhodou pak je, že nejsou v češtině, budete se muset naučit vše sami.

Dodám raději jednu důležitou věc. Rozhodně tímto nechci nijak tvrdit, že je MioWeb špatný. Naopak, rozhodně má zajímavé funkce a stále je mým favoritem pro použití na prodejním webu. Má ale i funkce, které mi tam dost vadí. Přesto, když porovnávám použití spojení (MioWeb + FAPI + SmartEmailing) a (běžný web + SimpleShop + MailerLite) zdá se mi varianta s MioWebem a FAPI rozhodně výhodnější. Je ale pravda, chystám se na důkladné prozkoumání EDD (Easy Digital Download) ve spojení s Vyfakturuj. Docela jsem zvědavý, jak tohle dopadne, čemu dám nakonec přednost.

Jaký je váš názor, co si o tom myslíte?

Jak tvoříte svůj web, kdo z vás také používáte MioWeb? Vyhovuje vém svými možnostmi? Pokud používáte jinou šablonu, dejte vědět, napište své zkušenosti. Budu rád, pokud napíšete svůj názor do komentářů.

2 komentáře u „Den 035/100: Opravdu je MioWeb takový zázrak?“

 1. Mioweb má 2 velké výhody – support a snadnou tvorbu webu, kterou zvládne i technický antitalent. I přes tyto výhody jsem do něj nešla ze 2 důvodů:
  1.) cena řešení, o doplňujícím smartemailing a fapi nemluvě
  2.) všechny mioweby vypadají stejně + když uvidím v menu „můj příběh“ vyvolá to u mě silný pocit nedůvěry

  Odpovědět
  • Ano, také si to tak nějak vidím. Je málo těch, co nemusí cenu vůbec řešit. Naopak si myslím, že většina lidí, co má zájem začít podnikat na internetu s nedostatkem financí. Rád bych tu proto ukázal i levnější varianty, jka si prodejní web zřídit za téměř nulové náklady.

   Odpovědět

Napsat komentář