Plán pro týden 07: Vytvoření Ebooku

Plán pro týden 07: Vytvoření Ebooku

Co nabídnout lidem na svém webu? Nemusí to být hned placený produkt. Je vhodné mít na webu také návnadu (magnet), kterým si ho získáte. Například zdarma dostupný Ebook (elektronická kniha), ve kterém shrnete své znalosti v oboru, které na webu nabízíte. Díky vhodně sestavenému Ebooku můžete návštěvníkovi webu ukázat, že rozumíte tomu, co u vás hledá. Navíc, máte možnost získat za Ebook na něj kontakt. Díky tomu dostanete možnost informovat ho i následně o tom, jak můžete splnit jeho potřeby.

Plán výzvy 100 dní

Ebook je většinou dokument, který obsahuje vybrané informace věnující se určitému tématu. Může jít například o souhrn kroků, jak dosáhnout určitého cíle. Jindy to může být návod k provedené určité činnosti. Obsahem Ebooku může být i inspirativní a motivační příběh. Hlavní je, aby dával Ebook čtenáři hodnotu, za kterou je ochoten nějak zaplatit. Ne vždy zaplatit penězi, někdy může zaplatit svým emailem, na který mu budou následně chodit obchodní nabídky.

Největší výhoda Ebooku je, že má nulové distribuční náklady. Je možné ho proto nabízet a dodávat v neomezeném množství. Používá se ho proto také často jako určitá návnada (často také nazýváno magnet) zdarma k přilákání zájmu. Ukážete tím čtenáři, že danému problému rozumíte. Že jste schopni prodat mu následně další informace.

V oboru 3D tiskáren u nás vynikl Josef Průša. Vyvinul konstrukci 3D tiskárny, kterou si podle jeho návodu stavělo tisíce lidí po celém světě. Následně vyvinul mnohem zdokonalený model, který prodává jako stavebnici, nebo již sestavenou tiskárnu. Přesto, že i když je v tomto oboru velmi známí, nabízí na svém webu ke stažení Ebook o možnostech 3D tisku. Ebook vám bude zaslán zdarma na vámi zadaný email. Na něj vám budou následně chodit další nabídky.

Výzva 100 dní

U nás vznikají Ebooky zejména v oblasti osobního rozvoje. Někdo si na tom založil své podnikání a své Ebooky prodává, Pro další je Ebook jen součást v cestě zákazníka, kdy jej nabízí zájemcům zdarma. Má tak možnost svým Ebookem zaujmout, nabídnout mu následně již obsáhlejší produkt.

Odpovězte si:

  • Na jaké téma napsat Ebook?
  • Co důležitého přinese můj Ebook jeho čtenářům?
  • Budu dávat Ebook zdarma (za Email), nebo jako placený produkt?

Úkoly pro tento týden:

  • Sestavte si osnovu Ebooku s obsahem, který lidi zaujme
  • Vyhledejte na internetu informace, které dáte jako obsah do Ebooku
  • Začněte psát Ebook na zvolené téma s navrhnutým obsahem. Nejspíše he nenapíšete za týden, vracejte se němu i v dalších týdnech a Ebook neustále zdokonalujte.

Jaký je váš názor, co si o tom myslíte?

Myslíte si, že má výzva nějaký smysl? Co byste v plánu pro tento týden doplnili? Měli byste také zájem podobnou výzvu 100 dní absolvovat? Budu rád, pokud napíšete svůj názor do komentářů.

Napsat komentář