Den 042/100: Texty na webu jsou to nejdůležitější, co tam máte

Den 042/100: Texty na webu jsou to nejdůležitější, co tam máte

Já naštěstí nemám až tak moc velký problém s tím, co a jak napsat na web. Psaní mě docela baví. Někdy dokonce nestačím psát, co vše mě napadá. Je ale pravda, někomu se nemusí můj styl psaní vůbec líbit. Zejména když zmíním, že někdo udělal něco špatně. Snažím se totiž psát bez zábran a pravdivě pravdu o tom, co si myslím.

Problém je, že se někdy nedokážu k psaní donutit, odkládám to a nakonec třeba nic nenapíšu. Nebo to napíšu, nemám už ale čas zveřejnit to na webu. Přiznám se vám teď k jednomu malému podvodu. Vše o letošní výzvě 100 dní (předchozí texty) mám teď, když to píšu, jen u sebe ve Wordu. Na webu je stále jen krátká upoutávka, že se něco chystá. Nemám čas to tam převést.

Někdo možná píše texty na web náhodně, co ho zrovna napadne. Jindy je důležité si vše naplánovat, aby to působilo vše jako celek. Je to případ i této výzvy. Texty jsem si naplánoval pomocí papírků, kdy který z textů (s jakým obsahem) mám kdy zveřejnit. Výhodou je, že vše působí jako celek.

Výzva 100 dní

To nejdůležitější, co na webu máte, jsou vaše texty. Při jejich psaní je důležité splnit několik hledisek. To první (možná nejdůležitější) je, aby dokázal text zaujmout vyhledávače (Google, Seznam), aby na vás dále odkazovali. Druhé hledisko potom je, abyste také zaujali čtenáře vašeho webu. Ti nejsou blbí a poznají, že na ně něco jen hrajete.

Texty na webu také nahrazují osobní setkání s čtenářem vašeho webu. Jaký názor si o vás udělají, když si vaše texty přečtou? Nahrazuje to první dojem při osobním setkání. První dojem, který je těžké změnit.

Pište na svůj web pravidelně zajímavý text, který vede čtenáře k zamyšlení. Je pravda, já to někdy nedělám až tak důsledně. Možná i proto vím, že je to špatně. Posílíte tím nejen zájem vyhledávačů, ale zejména vašich čtenářů. A jen tak mimochodem, snažte se psát tak, abyste své čtenáře vyprovokovali k nějaké akci. Proč si myslíte, že každý můj text zde končí dotazem na váš názor? A právě tento dotaz mě napadl, když jsem své texty zapisoval trochu opožděně do Wordu.

Jaký je váš názor, co si o tom myslíte?

Myslíte si, že je nutné mít na prodejním webu nějaký Blog s texty? Co vše by mělo být jeho obsahem? Budu rád, pokud napíšete svůj názor do komentářů.

Napsat komentář