Ebook jako polotovar pro konečný produkt

Den 049/100: Ebook jako polotovar pro konečný produkt

Vytvořit Ebook, to je bezva myšlenka. Ne každý se s ní dokáže ztotožnit. Je Ebook vhodný i pro mě? Mám dostatečné znalosti nějaký Ebook vytvořit? Bude vůbec někoho zajímat, co napíšu? To jsou časté otázky, než začnete Ebook psát. Tak proč to nezkusit v praxi? Třeba se nakonec ukáže, že to až tak těžké není. Rozhodně je možné si psaním Ebooku ujasnit své myšlenky.

Je mi jasné, význam Ebooku může vnímat každý naprosto jinak. Může to být slibovaná elektronická kniha s obsahem, za který někdo rád zaplatí. Na stranu druhou může spousta lidí brát Ebook jako něco nesmyslného, na kterém se snaží někdo vydělat. Obě strany mají přitom pravdu.

Jak moc těžké je napsat Ebook, úplně od počátku? Pokud máte jen myšlenku, co by měl Ebook obsahovat? Prakticky jsem si na sobě tento týden ověřil, že to jde, že je to zábavné. Navíc jsem si u toho několik věcí, které se psaní Ebooku ujasnil. Stačí mít dobrou myšlenku a zvolit formu, jakou Ebook napsat. Ta forma (styl zápisu) Ebooku vás sama vede a i ti co neradi píší, mají šanci Ebook za několik dní napsat.

Já začal psát svůj testovací Ebook ve středu úplně od začátku. Měl jsem jen myšlenku, o čem by to mělo být. Začal jsem hledat na internetu podklady, co vše do Ebooku napsat. Možná mám výhodu, že mě psaní baví. Šlo to docela rychle. Mám už napsáno přes 5 tisíc slov na několika desítkách stran.

Výzva 100 dní

Při psaní Ebooku jsem si ujasnil, že Ebook rozhodně nebudu prodávat. Nebudu ho ani dávat zdarma. Bude to spíše základ pro můj produkt v trochu jiné podobě. Nechci jít stejnou cestou jako ostatní. Někdy je lepší jít svou vlastní cestou.

Je škoda, podle mě se u nás občas význam Ebooku kazí lidmi, kteří se snaží svými Ebooky vydělat rychle velké peníze. Cena Ebooku nad 500 korun bývá dnes běžná. Ten Ebook má přitom často jen do 100 stran. Chápu, kdyby to bylo v tištěné podobě (kniha), na kvalitním papíře, může být ta cena opodstatněná. Mít ale takovou cenu, kdy je výrobní cena Ebook nulová? Podle mě bývá často cena Ebooků nadsazená. Osobně bych viděl cenu Ebooku zruba v ceně 300 korun. Předpokládám, že by mohl být potom i více prodejný.

Jaký je váš názor, co si o tom myslíte?

Myslíte si, že je důležité vytvořit nějaký Ebook? Co jiného byste místo toho doporučovali? Co říkáte na cenu a kvalitu Ebooků u nás? Budu rád, pokud napíšete svůj názor do komentářů.

Napsat komentář