Výzva k vašemu zdokonalení

Každá výzva by měla k něčemu vést a burcovat. Vyprovokovat k činnosti. Navnadit a motivovat k tomu, jít do toho. Dát si náročný cíl, přesto reálně dosažitelný. Mít ten cíl stále před sebou, jít si za ním. I ty nejnáročnější cíle je možné rozdělit do stovky dílčích kroků, které vedou k jeho splnění. Vydejte se na svou cestu dlouhou 100 dní, kdy půjdete každý den za svým stanoveným cílem.

Přestaňte brečet (nebo nadávat), že se něco nedaří. Nejde to, protože nejste dost důslední. Půjde to, až se tomu začnete důsledně a soustavně věnovat. Stanovte si osobní výzvu, kterou to vše změníte. Každá výzva by měla k něčemu vést a burcovat. Vyprovokovat k činnosti. Navnadit a motivovat k tomu, jít do toho. Dát si náročný cíl, přesto reálně dosažitelný. Mít ten cíl stále před sebou, jít si za ním. I ty nejnáročnější cíle je možné rozdělit do stovky dílčích kroků, které vedou k jeho splnění. Vydejte se na cestu dlouhou 100 dní, kdy půjdete každý den za svým stanoveným cílem.

Podnikání na webu

Jak svou výzvu 100 dní plnit?

01) Stanovte si, v čem se chcete zlepšit. Najděte si svou oblast, ve které se chcete za 100 dní zdokonalit, ve které chcete za 100 dní vyniknout. Měla by to být oblast, která vám přináší vnitřní uspokojení. Oblast, která vás baví a vidíte v ní pro sebe velký význam.

02) Stanovte si, čeho chcete výzvou za 100 dnů dosáhnout. Stanovte si konkrétní a měřitelný cíl, za kterým si den za dnem soustavně půjdete. Nebojte se dát si náročný cíl. Na druhou stranu, měl by být realistický a splnitelný.

03) Zapište si svůj cíl na viditelné místo. Stane se tak pro vás závazkem, za kterým si celých 100 dní půjdete.

04) Seznamte své okolí s tím, jaké máte na nejbližších 100 dní plány a cíle. Informujte je průběžně, jak se vám daří plány a cíle plnit. Určitě vás morálně podpoří, dají vám sílu pokračovat, když byste měli chuť se na to vykašlat.

05) Nedělejte si nic z toho, když to na začátku nepůjde, určitě se to bude zlepšovat, pokud v tom vytrváte soustavně den za dnem.

06) Kašlete na dokonalost, nebojte se zveřejnit svůj dílčí postup. Nedělejte si nic z toho, když vás bude někdo kritizovat. Berte kritiku jako posouzení toho, co je nutné zlepšit a zdokonalit.

07) Pochvalte se za každý pokrok, za každý den, kdy jste se plnění výzvy věnovali. Netrapte se tím, když to bude někdy jen malý krok. V dalších dnech to můžete dohnat a zlepšit.

08) Vydržte to soustavně celých 100 dní. Zapisujte si každý den, co jste pro splnění svého cíle udělali. Zapište si také, co je nutné pro splnění cíle udělat další den, jaký by měl být váš další krok.

09) Zkontrolujte si každých 10 dní dosažené výsledky. Udělejte revizi toho, co je ještě před vámi. Pokud zjistíte, že je nutné v cílech a plánech něco změnit, udělejte to.

10) Pokud se vám nepodaří dosáhnout vytyčeného cíle, i když na něm budete soustavně 100 dní pracovat, není to porážka. Je to jen potvrzení toho, že ten cíl byl opravdu stanoven náročně. Zjistěte, co jste udělali špatně a proveďte nutné změny. Následně pokračujte v plnění výzvy dále, dokud svého cíle nedosáhnete.

Napsat komentář